DLA WIDZA


Mistrzostwa Świata SuperEnduro powracają do stolicy Małopolski!

Po sukcesie krakowskich rund Mistrzostw Świata w latach 2016, 2017, 2018, 2019 i 2022 najlepsi zawodnicy tej dyscypliny wracają do Krakowa. Już 9 grudnia oczy wszystkich entuzjastów SuperEnduro skupią się na TAURON Arenie Kraków, która ponownie rozbrzmi warkotem silników światowej czołówki riderów. 

To właśnie wtedy zdobywca krakowskiego hat-tricku, sześciokrotny Mistrz Świata, Tadeusz TADDY Błażusiak zmierzy się ze swoimi największymi konkurentami. W akompaniamencie czternastotysięcznej publiczności topowi zawodnicy stoczą zaciętą batalię o kolejny mistrzowski tytuł. Na ich przeszkodzie, oprócz głodnych zwycięstwa rywali, stanie widowiskowy tor zbudowany z 1000 m3 ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów. Taddiemu w walce o nowe punkty w sezonie towarzyszył będzie „łokieć w łokieć” Dominik Olszowy, Mistrz Świata w kategorii Junior (2021/2022), który w ubiegłym sezonie zaliczył najlepszy na świecie debiut w kat. Prestige zajmując wysoką, piątą lokatę.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro, dzięki współpracy z Miastem Kraków, Zarządem Infrastruktury Sportowej oraz ambasadorem wydarzenia – zwycięzcą Rajdu Dakar Rafałem Sonikiem, po raz pierwszy zawitały do stolicy Małopolski w 2016 roku. Wspólne działania zaowocowały stworzeniem Polskiego Grand Prix na najwyższym, światowym poziomie, które już czterokrotnie okrzyknięte zostało najlepszą rundą cyklu.

Bądźcie z nami 9 grudnia w TAURON Arenie Kraków, aby kibicować polskim zawodnikom oraz doświadczyć mocnej dawki ekstremalnego ścigania.

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie dostępne są na stronie EVENTIM.PL oraz EBILET.PL.